
Modell EZ100 Från Bombax Miner gruvdrift ethash Algoritm med en maximal hashhastighet på 3.8 GH/s för en strömförbrukning på 760W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 2.28 | $ 69.28 | $ 831.32 |
| Elektricitet | $ 0.73 | $ 22.21 | $ 266.49 |
| Vinst | $ 1.55 | $ 47.07 | $ 564.83 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| EtHash | 3.8 GH/s±10% | 760W±10% | 200.00j/GH | $ 1.55 |
| Tillverkare | Bombax Miner |
| Modell | EZ100 |
| Även känd som | Bombax Miner EZ100-C (3800MH/s) |
| Release | May 2024 |
| Storlek | 440 x 133 x 427mm |
| Vikt | 12700g |
| Bullernivå | 50db |
| Kraft | 760W |
| Spänning | 110 - 240V |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 10 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 10 - 90 % |